Gündem

Türk Ocaklı gençler milli kahramanlarımızı unutmadı

30 Ekim 2019 . 07:12

Bolu Türk Ocakları Gençlik Kolları 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı farklı etkinliklerle kutladı. Türk Ocaklı gençler İzzet Baysal Caddesi’nde çocuklara bayrak ve balon dağıtırken, yetişkinlere ise milli mücadele kahramanlarının hayat hikayelerini anlatan zarflar verdi.

Türk Ocaklı gençler milli kahramanlarımızı unutmadı

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde İzzet Baysal Caddesi’nde çocuklara balon ve Türk Bayrağı dağıtan Türk Ocaklı gençler, toplumun milli duyarlılığını artırmak için farklı bir etkinlik gerçekleştirdi. İçerisinde cumhuriyetin kurulmasına büyük katkı sağlamış milli mücadele kahramanlarını anlatan zarflar hazırlayan Türk Ocaklı gençler, bu zarfları vatandaşlara dağıttı. Yoğun ilgi sebebiyle zarflar kısa sürede tükenirken, vatandaşlar böyle anlamlı bir etkinliği hazırlayan Türk Ocaklı gençlere teşekkür etti.

  Etkinlik ile milli mücadele kahramanlarını topluma daha iyi anlatmayı hedeflediklerini söyleyen Bolu Türk Ocakları Başkanı Doç. Dr. Hamdi Zenginbal, “Öncelikle Türkiye Cumhuriyeti’nin 96. Yıl dönümü olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyorum. Türk milletinin dünyada emsali görülmemiş büyük mücadelesi sonucunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşayacağından kimsenin şüphesi olmasın. Biz Türk Ocaklılar olarak 29 Ekim’i kutlamamızı sağlayan, bu vatanı canı kanı her şeyini feda ederek savunan kahramanlarımızı halkımıza hatırlatmak istedik. Gençlik kollarımızda görevli arkadaşlarımız da içerisinde milli mücadele kahramanlarımızın hayat hikayelerinin anlatıldığı zarflar hazırlayarak İzzet Baysal Caddesi’nde dağıttı. Vatandaşlarımız gençlik kollarımızın bu etkinliğine büyük ilgi gösterdi. Türk Ocaklı gençlerimize böyle anlamlı bir günde böyle güzel bir çalışmayı hayata geçirdikleri için çok teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.