Gündem

Engelleri İYİ'ler aşacak

3 Aralık 2019 . 14:37

İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel yaptığı açıklamada bir toplumun medeniyet ölçüsünün ancak dezavantajlı bireylerin karşılaştığı zorlukların çözümleriyle orantılı olduğunu söyledi. Örnekbaş bir ülkenin gelişmişlik düzeyini de ortaya çıkaran bu göstergenin İYİ Parti ile büyüyüp ilerleyebileceğini söyledi.

Engelleri İYİ'ler aşacak

  İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Örnekbaş 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’ne özel yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi “Ülkemizde azımsanmayacak rakamlarda dezavantajlı birey yaşamaktadır. Bu güne kadar şehir planlamalarından tutun da birçok alanda dezavantajlı vatandaşlarımız neredeyse hiç düşünülmeyerek yok sayılmıştır. İçinde bulunduğumuz dünya koşulları göstermektedir ki engel insanların fiziksel ya da zihinsel durumu ile ilgili değildir. Toplumsal gelişmişlik düzeyinin artması bütün vatandaşlarımızın eşit sosyal haklarla, eşit devlet imkânlardan faydalanabilmesi için yollarının yürünür, devletin ulaşılır kılınması gerekmektedir.

  ONLAR NE KADAR ZORLANIYORSA, MEDENİYET O KADAR YARALI DEMEKTİR

  Hiç unutulmamalıdır ki değerli Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener hanımefendinin de söylediği gibi hayatın ve kaderimizin karşımıza çıkardığı engeller, azimle, mücadeleyle aşılır. Ancak, beceriksizliğin, nasipsizliğin çıkardığı engeller, hayatlarımızda büyük yaralar açar, büyük izler bırakır. Bir toplumun medeniyet ölçüsü, o toplumun, dezavantajlı bireylerinin karşılaştığı zorluklardır. Onlar ne kadar zorlanıyorsa, medeniyet o kadar yaralı demektir. Onların hayatı ne kadar kolaylaşıyorsa, o ülkede medeniyet yükseliyor demektir. Bu noktada adım atarken, kararlı olmak, cesur olmak gerekir. Daha önce de defalarca ifade ettiğim gibi; Medeniyet yolunun taşlarını, sadece cesurlar döşer. Biz, eğitimden, günlük yaşama kadar her alanda, engelli kardeşlerimizin hayatını kolaylaştırmanın, bu yola taş döşemek olduğuna inanıyoruz.Bunun gereğini yapacağımızdan hiç şüpheniz olmasın… Bu ülkeyi eşit şartlara getirecek olan İYİ Parti’dir. Ancak İYİ’ler bu engelin aşılmasını sağlayacaktır.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.