Gündem

MAHMUT ALAN'LA DAVALIK OLANIN VAY HALİNE

11 Temmuz 2018 . 16:20

Yaptığı eylemler yüzünden hakkında onlarca şikayet bulunan Mahmut Alan’ın davalık olduğu kişiler şu günlerde zor günler geçiriyor.

  Yaptığı eylemlerle ülke gündeminde adından söz ettiren Bolulu aktivist Mahmut Alan 25 Mart’ta gözaltına alınmış, yaklaşık 3 buçuk ay tutuklu kaldığı cezaevinden geçtiğimiz hafta çıkmıştı.

  Mahmut Alan’ın barış bildirgesine imza attıkları için protesto ettiği ve sonrasında Alan’dan şikâyetçi olan 4 BAİBÜ’lü akademisyen geçtiğimiz hafta yayınlanan KHK ile ihraç edilmişti. Bugün sabah saatlerinde ise, Mahmut Alan’ın bir başka davalısı, tüm Türkiye’nin Adnan Hoca olarak tanıdığı Adnan Oktar da gözaltına alındı.

  İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Adnan Oktar ve grubuna yönelik 4 ilde operasyon başlattığı operasyonda Adnan Oktar'ın evine, canlı yayınların yapıldığı A9 TV'ye baskınlar düzenlendi. Oktar Çengelköy'deki evinde gözaltına alındı. 

  Geçtiğimiz Ocak ayında Elvan Koçak adlı vatandaş kızlarının Adnan Oktar grubu tarafından alıkonulduğunu iddia etmiş Mahmut Alan da Elvan Koçak’a destek vermişti. Adnan Oktar’ın İslami değerleri kullanıp şahsi menfaat elde ettiğini belirten Alan, Oktar’ı protesto etmiş sosyal medyadan Adnan Oktar hakkında çarpıcı açıklamalar yapmıştı. Adnan Oktar da gelişmeler üzerine Mahmut Alan’dan şikâyetçi olmuş kendi kanalı A9 TV’de Mahmut Alan aleyhinde açıklamalarda bulunmuştu.

  Adnan Oktar’ın sabah saatlerinde kendi evinde gözaltına alınmasıyla birlikte Elvan Koçak bir teşekkür videosu yayınladı. Videoda kızlarını Adnan Oktar grubundan kurtarmak için verdiği mücadelede kendisine destek olan herkese teşekkür eden Koçak, er ya da geç adaletin yerini bulacağına olan inancının tam olduğunu söyledi.

  İstanbul’da bulunan Mahmut Alan da son gelişmelerle ilgili sosyal medya hesabından bir video yayınladı. Alan, Adnan Oktar’ın şikâyeti üzerine 7 gün tutuklu kaldığını ifade ettiği videoda, kendisinin Türk yargısına her zaman güvendiğini ve saygı duyduğunu söyledi.  Adaletin er ya da geç tecelli edeceğini belirten Mahmut Alan, bu süreçte kendisine destek veren vatandaşlara teşekkür etti.

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.