Yazarlar

Yazar "AHMET ÜMİT"ten "VALİ" Ahmet ÜMİT'e…

Mustafa Cop

Yazar "AHMET ÜMİT"ten "VALİ" Ahmet ÜMİT'e…

  ÜLKEMİZDEKİ Polisiye Roman türünün en ÜNLÜLERİNDEN olan, Çok Satan KİTAPLARIN Yazarı “AHMET ÜMİT” Kimdir? ”KIRLANGIÇ ÇIĞLIĞI”… ”ELVEDA GÜZEL VATANIM”… ”PATASANA”… ”SULTANI ÖLDÜRMEK”… ”BEYOĞLU’NUN EN GÜZEL ABİSİ”… ”SİS VE GECE”… ”BİR SES BÖLER GECEYİ”… ”KAR KOKUSU”… ”AGATHA’NIN ANAHTARI”… ”BAB-I ESRAR”… ”BEYOĞLU RAPSODİSİ”… ”AŞK KÖPEKLİKTİR”… ”KUKLA”… ”ŞEYTAN AYRINTIDA GİZLİDİR”in de “YAZAR”ıdır. “GAZİANTEP”lidir. ”1960” doğumludur. Marmara ÜNİVERSİTEMİZDEN, 1983’te “Kamu Yönetimi” Bölümünden mezun olduktan sonra 1985-86 yılları arasında da ”MOSKOVA”DA Sosyal Bilimler ENSTİTÜSÜ’NE de gitmiş. YAZAR Ahmet Ümit’in polisiye eserleri etkileyici sosyolojik ve psikolojik çözümlemelerin yanında Hititlere ve Osmanlı İmparatorluğu hakkındaki bilgilere ve motiflere yer vermesiyle dikkat çekmektedir. “Aşk, yaşamı; cinayet, ölümü sıradanlıktan kurtarır” da diyen “YAZAR”; BİR RÖPORTAJINDA DA halen “SOLCU” olduğunu da ifade etmektedir.

  Evet, yazarımızı kısaca tanıttıktan sonra şimdi de “VALİ”mizi de tanıyalım. “06.11.2018” Salı saat 14.14’ten itibaren YENİ “Bolu Valisi” olarak gördüğümüz “Ahmet ÜMİT”… ”VALİ BEY” Kimdir? Özgeçmişi… BURSA “Yenişehir” VE İstanbul ”FATİH” Eski KAYMAKAMLARINDAN… Doğum Yeri; “MERSİN”… Doğum Tarihi; ”1963”… Eğitimi: “İlk tahsilini müteakip, orta, lise İstanbul’da tamamladı. İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİNİ BİTİRDİ. İstanbul Barosunda AVUKATLIK stajını tamamladı.” Yaptığı Görevler: “İÇİŞLERİ BAKANLIĞI tarafından açılan KAYMAKAMLIK sınavlarını kazanarak 1990 yılında MÜLKİ İDARE AMİRLİĞİ mesleğine girdi. Aksaray-Sarıyahşi, Isparta-Yalvaç ve Adana-Aladağ ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak çalıştı. MESLEKİ KONULARDA İNCELEMELERDE BULUNMAK VE YABANCI DİL BİLGİ DÜZEYİNİ GELİŞTİRMEK AMACIYLA YİNE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI TARAFINDAN SEKİZ AY SÜREYLE İNGİLTERE’YE GÖNDERİLDİ. Üç yıllık staj dönemini ve bu süre sonunda bakanlık tarafından açılan kaymakamlık kursunu başarıyla tamamlayarak asil kaymakam OLARAK ATANDI. Sırasıyla Ordu-Ulubey Kaymakamı, Tunceli-Pertek Kaymakamı, Artvin Vali Yardımcısı, Şanlıurfa-Ceylanpınar Kaymakamı, Denizli-Tavas Kaymakamı olarak da çalıştı. Evli, dört çocuk babasıdır. ”CENNET BOLU”MUZA DA HOŞ GELDİNİZ EFENDİM.

  Evet efendim… GELELİM İLK GÜNKÜ İZLENİMLERİMİZE. ”ORADAYDIK” “Sayın VALİ” çok güzel bir yazılı hazırlıkla “MEDYA” mızın karşısına çıktı. Bizlerin vasıtasıyla da BOLULULARA, KAMUOYUMUZA da veciz ifadelerle mesajlar verdiler. Bazı önemli cümleler mi? Paylaşıyoruz. “İL GENELİNDE YÖNETİMİ YÖNETİŞİMLE GÜÇLENDİRECEĞİZ.” ”Daha hızlı sunulmasını teşvik ve takip edeceğiz.” ”KİMSESİZLERİN KİMİ OLACAĞIZ.” ”Biz yüce bir milletin büyük bir devletin ve şanlı bir tarihin bahtiyar mensuplarıyız. Çok çalışmak görevimiz.” ”ATANMIŞ DEĞİL ADANMIŞ BİR ANLAYIŞLA ÇALIŞACAĞIZ.” İşte Bu… HEMEN VATANDAŞIN ARASINA KATILAN, SEVGİYLE KARŞILANAN VALİMİZ SN.”AHMET ÜMİT” BEY “CENNET BOLU” MUZUN “YENİ DÖNEM” DE Kİ “ÜMİDİ” Mİ? Görelim Mevla’m Neyler…

  MUVAFFAKİYETLE… SAYGILARIMIZLA…

  SELAM ve MUHABBETLE…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları