Yazarlar

BAİBÜ "TÖMER" DEN…

Mustafa Cop

BAİBÜ "TÖMER" DEN…

  Müdürlüğünü ”Prof. Dr. HALİT KARATAY“ BEY’İN yaptığı BAİBÜ ”TÜRKÇE ÖĞRETİMİ VE UYGULAMA MERKEZİ“ (TÖMER ) in hedefleri arasında yurt içinde ve yurt dışında yabancılara Türkçeyi en etkili şekilde öğretmek, Türkçeyi ve kültürünü tanıtmak, TÜRKÇE’NİN ve diğer dillerin öğretimi konusunda araştırma uygulama ve yayın faaliyetlerine ve bu alanlarda yapılan çalışmalara öncülük etmek bulunmaktadır.

  “ULUSLARARASI” öğrenciler üniversitemize ve Cennet Bolumuza “TÖMER” vasıtasıyla “2013” ten beri gelmeye devam ediyorlar. İlk yıl “15” öğrenci ile başlayan “TÖMER” imiz bugün “160” öğrenciye ulaşmış bulunmakta… BUGÜN (16 Kasım 2018) ”41” öğrencileriyle birlikte medyamızın karşısındaydılar. Değişik coğrafyalardan çok renkli gençler… Şimdi “Türkçe” yi öğreniyorlar. Seneye lisans öğrenimlerine Bolu’da devam edecekler. En az 4 sene daha buradalar. Tacikistan’dan, Arnavutluk’a… Gıdadan tıbba kadar uzmanlık alanları çeşit çeşit… Ülkelerine döndüklerinde aynı zamanda Bolu’nun da turizm elçisi olacak bu gençlerle bizler de sohbet ettik. Pırıl pırıl insanlar… Bolu Belediye Başkanı “Alaaddin YILMAZ” Beyler de bu kahvaltılı toplantıda gençlere hitap etti. Her dertlerinde yanlarında olduklarını da belirttiler. Teşekkürler.

  “2014“ yılında ilkokullarımızda dağıtılan “BİR ÇOCUK BİR ŞEHİR VE BOLU” kitabının yazarı da olan BAİBÜ “TÖMER” Müdürü “Prof. Dr. Halit KARATAY” Bey de kahvaltıda yaptıkları konuşmada bu uluslararası gençlerin tüm okuma masraflarının “CUMHURBAŞKANLIĞI” MIZ BURSU TARAFINDAN KARŞILANDIĞINI DA BELİRTTİ. BİR üniversite kenti olma yolundaki ilimize şeref veren bu gençlere bizler de muvaffakiyetler diliyoruz. Görüşmek üzere…

  Bu vesileyle 19 Kasım 2018 Pazartesi akşamı idrak edilecek “MEVLİD KANDİLİ” nizi de tebrik ediyorum.

  SELAM ve “muhabbetle“…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları