Yazarlar

2019 "PERFORMANS PROGRAMINDAN"…

Mustafa Cop

2019 "PERFORMANS PROGRAMINDAN"…

  “Bolu Belediyesi”nin “2019” Yılına ait “PERFORMANS PROGRAMI”; 27 Kasım 2018 Salı günü kasım ayı olağan meclis toplantısı 2. birleşim gündeminde görüşülerek oy çokluğuyla da karara bağlandı. ”ORADAYDIK”…

  “BOLU BELEDİYESİ 2019 PERFORMANS PROGRAMI” kitapçığı bir rehber niteliğinde… ”95” sayfa… ”SUNUŞ” Başkandan… Bu kitapçık bilindiği gibi gelecek yıl yapılacak çalışmaları da kapsıyor. Performans hedefleri de çok çok önemli… Takip edilmesi de lazım… Bu önemli programın genel bilgiler bölümünde ise “VİZYONUMUZ” OLARAK DA;

  “Bugünden DAHA İYİ BİR YARIN OLUŞTURMAK için bütün faaliyetlerde mükemmelliği ULUSLARARASI DÜZEYE TAŞIMIŞ MARKA KENT BOLU”dan yine bahsediliyor.

  Bu kitapçığa göre  “Bolu Belediyesi”nin teşkilat yapısında 4 adet de “Başkan Yardımcısı” bulunuyor. “EMİNE” HANIM’A; Mali Hizmetler, KÜLTÜR VE SOSYAL İŞLER, Park ve Bahçeler, MUHTARLIK İŞLERİ Müdürlükleri… ”ZERRİN” Hanım’a; Destek Hizmetleri, Temizlik İŞLERİ, Zabıta Müdürlükleri… ”NECMİ” BEY’E; Fen İşleri, İmar ve Şehircilik Müdürlükleri… Nizip Belediye Başkanlığı’na “Ak Parti”den Aday Adayı OLMAK İÇİN yakın zamanda istifa eden “İHSAN” Bey’e de “İtfaiye, Veteriner İşleri, Hukuk İşleri Müdürlüğü bağlı imiş. Değil mi değerli müdürler?

  Bu ilgili kitapçıkta; “Bolu Belediyesi”nin ”2015-2019” Stratejik Planı doğrultusunda 2019 yılı performans hedefleri de belirlenmiş. İnşallah bu hedeflerin tamamı da seneye tutturulur. Değil mi?

  İsterseniz bu hedeflerin içinden de üç misal paylaşalım mı? 1.”Fen İşleri MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN” BİR PERFORMAN HEDEFİ OLARAK; ”Şehre farklı alanlarda güzellik ve dinamizm katacak projeler hayata geçirilecektir.” 2. ”İmar ve Şehircilik MÜDÜRLÜĞÜ’NDEN” bir performans hedefi olarak; ”Kentsel dönüşüm çalışmaları hızlandırılarak, ihtiyaç duyulan alanlarda kamulaştırmalar yapılacak ve belediyecilik açısından vizyon projeler hayata geçirilecektir.” 3. ”Temizlik İşleri Müdürlüğü”nden de bir performans hedefi olarak da; “Çevre temizliğine azami dikkat gösterilerek çöp toplama ve dere/kanal temizliği gibi faaliyetler etkin bir biçimde yürütülecektir.” Denilmiş. Kolay gelsin efendim.

  Bu vesileyle Bolu BELEDİYESİ’NDEKİ tüm MÜDÜRLÜKLERE, ilgili birimlere de, Cennet BOLUMUZDA; ”Tabiatın kalbini yaşayanlarla birlikte, ihtiyaçları en hızlı ve sonuç odaklı karşılayan, yeniliğe ve gelişime koşan etkin bir belediyecilik” yolunda da muvaffakiyetler diliyoruz.

  SELAM VE MUHABBETLE…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları