Yazarlar

"BOLU"da "Yerel BUĞDAYLAR Sempozyumu" İLE DE "İhtisaslaşma"ya Doğru mu?

Mustafa Cop

"BOLU"da "Yerel BUĞDAYLAR Sempozyumu" İLE DE "İhtisaslaşma"ya Doğru mu?

  “İHTİSASLAŞACAK 5 YENİ ÜNİVERSİTE” DAHA BELLİ OLDU.

  1. “ormancılık ve turizm” ALANINDA “Kastamonu”… 2. ”ÇAY” alanında ”RİZE”… 3. ”hayvancılık” alanında ”MUŞ”… 4. ”tarım ve hayvancılık” alanında ”SİİRT”… 5. ”SPOR ve sağlık” alanında ”AKSARAY” ÜNİVERSİTESİ’NE “ihtisaslaşma görevi” YÖK tarafından da verilmiş değil mi değerli dostlar? AKADEMİSYENLER… HAYIRLI OLSUN EFENDİM…

  “ÜNİVERSİTELERİMİZ, yalnızca deneyimli, yetenekli ve uzman insanların yetiştiricileri değil, aynı zamanda cazibe merkezleridir. BÖLGEDE üniversitelerin varlığı bölgeye yetenekli insanların çekilmesini de kolaylaştırabiliyor“ da deniliyor. Doğrudur efendim.

  “16 yıl içerisinde 76 devlet üniversitesi kuruldu. REEL FİYATLARLA SON 16 YILDIR YENİ ÜNİVERSİTELERE 330 MİLYAR LİRA KAYNAK TAHSİS EDİLDİ” deniliyor. DOĞRUDUR.

  DAHA ÖNCEDE BİLİNDİĞİ GİBİ; DEĞERLENDİRMELER SONUNDA “DÜZCE”… ”BİNGÖL”… ”BURDUR”… ”KIRŞEHİR” ve “UŞAK” Üniversiteleri belirlenen “ALANLARDA” bölgesel kalkınma odaklı “PİLOT ÜNİVERSİTE”ler olarak belirlenmişti. DEĞİL Mİ DOSTLAR?

  BU SON ÖNEMLİ TOPLANTIDA, daha önce ilan edilen bu “5 ÜNİVERSİTE” ARASINA seçilme başarısını gösteren “DÜZCE ÜNİVERSİTESİ” REKTÖRÜ DE ihtisaslaşma çalışmalarını anlatmış.

  “BİRÇOK firmayla iş birlikleri gerçekleştirdiğini, tıbbi ve aromatik bitkilerin ilk hasadının yapılarak bu bitkilerin ilk hasadının yapılarak bu bitkilerin kozmetik ve tıbbi ürünlere dönüştürüldüğünü belirten ”SN. Rektör; “ihtisaslaşma” faaliyetlerini de vurgulamış. Teşekkürler.

  GELELİM şimdi de bizim Cennet Bolu’ya. Tabiatın kalbine…

  Biz hep pilot olduk çeşitli konularda. Fakat uçamadık.

  Ama bu gelişmelerden sonra biz umutluyuz. Üniversitemizde de artık çok sık Türkiye çapında seminerler, çalıştaylar, kongreler artan bir hızla devam ediyor.

  Bunlardan biri de bu hafta yapılacak seminer… ”Türkiye Yerel BUĞDAYLAR Sempozyumu”… İşte bu… Tebrikler.

  Bu çalışmalar sonucunda “BOLU”NUN DA bir gün ziraatta, doğada, hayvancılıkta, tavukçulukta da ihtisaslaşacağına inananlardanız.

  SELAM VE “MUVAFFAKİYETLE”…

  Muhabbetle…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları