Yazarlar

BOLU-KARADERE İÇME SUYU "İSALE HATTI"…

Mustafa Cop

BOLU-KARADERE İÇME SUYU "İSALE HATTI"…

  Bolu’ya yıllık “7.88milyon m3 “ su sağlayacak “İSALE HATTI” sözleşmesi; “DSİ” ile ihaleyi alan firma (ARTİT Arıtma Turizm İnşaat ve Ticaret A.Ş.) arasında “21 Aralık 2018” de imzalan sözleşmeden sonra 26 Aralık 2018 Çarşamba günü saat 11.00’de “BOLU BELEDİYE BAŞKANLIĞI” makamında yapılan yer teslimi imzasından sonra start aldı. Ülkemize ve İlimize hayırlara vesile olur inşallah. Tarihi bu toplantıyı da basın mensubu arkadaşlarımızla birlikte izledik.

  “ORADAYDIK”…

  “İsale hattı uzunluğu 12 bin 682 m”… ”İsale hattı 800 ve 600mm çapında 2 çeşit duktil borudan oluşacak”… ”1 adet 500 m3 depo yer alacak.”

  ”Tünel giriş ağzına su alma yapısı (regülatör) yapılacak.”… ”ihale bedeli 18 milyon 121 bin TL”… ”İşin süresi yer tesliminden sonra 365 gün “ müş. Hayırlı olsun.

  Bu bir “SU HİKÂYESİ”… “ÇAYGÖKPINAR” doğru bugüne, ciddi bir serüvenin sonuna doğru gelinirken Bakanından, Başkanına, Taşeronuna, Şirket çalışanlarına kadar tüm emeği geçenleri tebrik ediyoruz.

  Vefalı bir konuşma yapan “ALAADDİN YILMAZ” Başkanın eski Yardımcılarından “Abdulkadir KEY” Bey ve ekibine de teşekkür etti. Bizlerden de “Teşekkürler”…

  ABD “San Diego State Unıversıty - Calıfornia State Unıversıty” (MBA) mezunu “ARTİT”in  Beypazarlı Genel Müdürü “İLKER KONYALIOĞLU” Bey’le de  tanıştık.

  “1989” dan beri Alt ve Üst Yapı, İnşaatları konusunda otuz yıldır uzman olan, mühendislik gerçeklerine bağlı kalarak sağlam ve güvenli yapılar da inşa eden  “DSİ” yüklenicisi firmanın proje referansları arasında da, “KONYA  SU VE KANALİZASYON İDARESİ - Kulu Grup İçme suyu İnşaatı” ndan “TÜRKİYE İŞ BANKASI”  NIN ÇEŞİTLİ  şube ve hizmet binası inşaatlarına kadar geniş bir yelpaze yer alıyor.

  Unutmadan da yazalım. YUKARIDAKİ “DUKTİL BORU” NEDİR? ”Duktil borular, içme suyu hatlarında kullanılmak üzere santrifüj döküm tekniği ile üretilmiş sfero DÖKME DEMİR borular” mış. Bu projede kullanılacak bu borular da “SAMSUN” DAN getirilecekmiş. Değil mi?

  MUVAFFAKİYETLE… SELAM ve “MUHABBETLE”…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları