Yazarlar

Hoş geldiniz fileciler…

Mustafa Cop

Hoş geldiniz fileciler…

  File, 2019’un başından beri alışveriş hayatımıza yıllar sonra giren tekrar gren/girecek bir kavram…

  Unutanlar ve gençler için hatırlatalım. Lügatlerde, sözlüklerdeki anlamı mı? ”Öteberi taşımak için yapılmış ağ torba”… ”1. İplikten düğümlerle örülmüş, delikli örgü”… ”2. Bu şekilde örülmüş TORBA”… ”3. Saçların dağılmamasını sağlayan ağ şeklinde torba”… Vb.

  Plastik poşetlerin alternatiflerinden… Vatandaş soruyor ya hem marketlerin reklamını yapacağım elimde hem de onların plastiklerine para mı vereceğim? İşte bu konunun kadim çözümlerinden biri pazar market filemiz… Değil mi?

  Renk renk polyester fileler… El yapımı pazar fileleri… Pamuk pazar filesi… Natürel jüt ip pazar filesi de; market poşetlerinin ücrete tabi olmasıyla birlikte e-ticarette, internette, alışveriş sitelerine de arz-ı endam etti. Hoş geldiler sefalar getirdiler fileciler.

  Tevafuk mudur nedir bilinmez. Gastronomi kenti, Tabiatın Kalbi Cennet ilimizde de bugün (03 Ocak 2019 Cuma)sabahı Beşkavaklar Mahallemizde. İzzet Baysal Devlet Hastanesi bulvarında alışverişin yeni adresi olarak da İstanbul merkezli bu markanın şubesi açıldı.

  Dostlarla birlikte ”ORADAYDIK”… Hayırlı olsun efendim…

  Özel ürünlerde kendilerinin de “HARRAS”… ”ACTISOFT”… ”Daycare” markaları varmış.

  İnceledik. Önemli bilinen üreticilere yaptırılmış. Hoş… Alkolsüz bir konsept…

  Benim bu şubede, mağazada, markette en çok “unlu mamuller“ reyonu dikkatimi çekti. Mis gibi üretim… Sıcak sıcak… Birçok misafir de oradaydı.

  Manav reyonu da çok zengin… Ananas ikram ediyorlar.

  Dostlarla birlikte “SATINALMA” cılarıyla, direktörleriyle, grup müdürlerinin bir kısmıyla da kart alışverişi de yaptık. Tanıştık. Görüşlerimizi de bildirdik.

  GAZETECİ-Yazar ”HİLAL KAPLAN” Hanımın da dediği gibi; ”Marketlerin kasada alternatif ve çevre dostu çantalar da sunması gerek“… Değil mi? Sizce?

  HOŞ GELDİNİZ “FİLE”CİLER. Yeni şubeler de de görüşmek üzere… Hayırlı kazançlar…

  Ağız tatlı, sofra tuzsuz, kazasız belasız günlerde hep duyarlı tüketicilerle de birlikte…

  Selam ve Muhabbetle…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları