Yazarlar

Nişantaşı'ndaki tesadüfi bir karşılaşmadan Gastronomi Şehri Bolu'ya mı?

Mustafa Cop

Nişantaşı'ndaki tesadüfi bir karşılaşmadan Gastronomi Şehri Bolu'ya mı?

  “HÜRRİYET” in 25 Ocak 2019 Cuma günkü “İnsan“ sayfasında “Ahmet HAKAN”ın bugünkü köşesindeki gündeme dair önemli konular “Maduro Bey’e mütevazı bir destek”le başlıyor.

  “Bolu adayı Fatih Metin’le tesadüfi bir karşılaşma” ile bitmiş. “Okuyoruz.”

  Saygın “YAZAR”; “BİZİM mahallenin namlı lokantalarından Hünkâr’da çorba içiyordum.“

  “Selamünaleyküm” diyerek masama bir beyefendi yaklaştı” demiş.

  Ve bu tanışmayı “...Bilhassa izleyeceğim kendisini. Bakalım Bolu’da nasıl bir performans gösterecek?“ de diyerek de bitirmiş.

  Bolu için önemli bir medyatik hadise... Bir avukat siyasetçi ile bir saygın yazarın karşılaşması...

  Ve “BAKALIM BOLU’DA NASIL BİR PERFORMANS GÖSTERECEK?” sorusuna cevabı da biz Bolulular da merakla bekliyoruz EFENDİM.

  Gelelim bu tarihi karşılaşmanın rezervasyon önerilen ünlü LÜKS mekânına. ”HÜNKÂR RESTAURANT”A…

  Anadolu lezzetlerinin sunulduğu “Bar”ı da bulunan bu meşhur restauranttan ”Nesi meşhur?”un cevabı ise; ”Paça Çorbası”ymış. Nişantaşı “HÜNKAR”ın Adresi mi? ”Harbiye Mahallesi MİM KEMAL ÖKE CADDESİ No: 21 Şişli İSTANBUL”muş.

  Mekânla ilgili bir değerli bir müşteriden de “4 ay önce“ değerlendirme alınmış. ”...Fiyat da elbette düşük değil. İki kişi, iki yemek, bir ara sıcak, iki adet içli köfte, bir komposto, bir irmik için 200 TL günümüz ortalamasında az değil. Ama gidilir ve yemek yenir” de denmiş. İşte bu... Afiyet olsun. İşte bu...

  Muhakkak Bolu’nun Fatihi avukat siyasetçimiz bu süreçte Gastronomi Kenti Cennet Bolumuza da çorba içmeğe davet etmiştir. Değil mi efendim? Bizim önerimiz mekânlar mı belediye önünde “NURİ USTA”NIN yeri/ÇORBACILAR” Ahmet KARATEPE’NİN ve postane önünde “ÖZTÜRK YEMEK”... Buyurunuz efendim. Belki “Bolu’da yapılabilecek en güzel 10şey “i de yazarsınız.

  Bolu “GAZETECİLER CEMİYETİ”NİN “Karaçayır”daki mekânında da Başkanımız “BÜLENT VELİOĞLU” Bey ve Yönetim Kurulu ve biz üyelerle birlikte de bir tanışma yapılabilir mi dostlar?

  Gelelim; medyamızın önemli ismi Gazeteci Yazar “AHMET HAKAN“ Bey’i tanıyanlar ve tanımayanlar için bu karşılaşma yazısı vesilesiyle kısa biyografisini de Bolulularla paylaşmaya.

  ”...11 Ağustos 1967 tarihinde Yozgat’ta doğmuştur. Aslen de Yozgatlıdır. Tam adı Ahmet Hakan Coşkun’dur. Babası Hamdi Coşkun Silivri eski müftülerindendir. Çocukluğu, babasının müftü yani memur olduğu için memuriyeti sebebiyle Ağrı, Amasya, Çanakkale ve Balıkesir’de geçti. Çalıştığı TV Kanalları: 1993-1994 TGRT, 1994-2004-Kanal 7, 2005-Günümüz CNN Türk, 2017-Günümüz- Kanal D“... İzlemeye devam... Selam ve Muhabbetle... Muvaffakiyetle...

  SAYGILARIMIZLA…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları