Yazarlar

BOLU "VAKIF YAZILIM ÜNİVERSİTESİ"NE DOĞRU

Mustafa Cop

BOLU "VAKIF YAZILIM ÜNİVERSİTESİ"NE DOĞRU

  “BOLU 17 TEMMUZ SPOR SALONU” nda “03.o2.2019” Pazar öğleden sonra düzenlenen AK PARTİ Bolu Belediye Başkan Adayı “FATİH METİN” Bey 30 adet projesini tanıttığı toplantıyı medyamızla birlikte izledik. Notlar da aldık. İlerideki toplantılarda bu 55 günlük sürede bu konular daha da ayrıntılı olarak konuşulacaktır değil mi değerli dostlar? Siyasiler? Tek tek bu projeler irdelenecektir.

  ”ORADAYDIK”... Not defterimizdeki projelerden dikkat çekenleri mi? Stat, Tarihi Ada, Halka Kayak Eğitimi, Şefkat Ormanı, Bolu Gastronomi Merkezi, Fuar ve Kongre Merkezi, İSTİHDAM MÜJDELERİ vb. İsterseniz biz yeni “ÜNİVERSİTE” müjdesinden başlayalım. “ VAKIF YAZILIM ÜNİVERSİTESİ”... Bu müjdeyle Bolu’da tartışılan ikinci üniversite konusuna da bu vaatle yeni bir açılım da getirilmiş olmuyor mu? “VAKIF ÜNİVERSİTESİ”? Özel Üniversite mi Bolu’ya getiriliyor? Hangi müteşebbisler tarafından? Nereye? Binası nerede olacak? Hangi eğitim öğretim yılında açılabilecek? Vb. sorular akla gelebilir ammmmmaaa konu çok önemli... “EĞİTİM” şart... Bolu turizm ve üniversite şehri olmayacak mı? Bu projeyle “AKPARTİ” ; “CHP” nin yıllardır Bolu’da konuşulan “LİSE” (Boluspor Koleji) Projesinin bir level üstünü “ÜNİVERSİTE” yi hedefliyor gözüküyor. Kolay gelsin efendim.

  Biraz da dostlar salondaki protokolden önemli misafirlerden de bahsedelim. Profesyonel, Ankara ağırlıklı bir ekip salonda koşturdu durdu. Hanımından beyine... Uzun boylusundan orta boylusuna danışmanlar mı? Kim bunlar? Tanışırız inşallah ilerilerde. Değil mi dostlar? Siyasiler? SPOR salonunun içinde en önde oturanlardan en de dikkat çekeni bir “KRAL” dı. Anons da edildi. Hazirunu selamladı. GOL KRALLARINDAN” Samsunlu Menajerlerden Tanju Bey... Hoş gelmişler. Bizim yaşlarımızdakiler SN. Çolak’ın Kartalkaya’nın o ilk günlerinde de “KAYAK” yapmaya geldiğini de Bolu’da anımsarlar değil mi? Bir dikkat çekici isim de İç Anadolu’dan başarılı bir “AK PARTİ “Belediye Başkanı Sn. “YAŞAR BAHÇECİ” Bey... ”KIRŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI”... Hoş Geldiler Sefalar Getirdiler. “10 OCAK” ta sorduğumuz sorunun cevabı da bugün gelmiş oldu. “KIRŞEHİR” Kardeş Şehrimiz Olacakmış. Müjde!

  Gelelim en önlerde oturan Bolululara mı? 65 yaştan emekli eski Bld. Bşk. Yardımcılarımızdan “EMİNE HANIM”, Bağışçılar Vakfı Başkanı Sn. ”ERBAYRAM”, İzzet Baysal Vakfı Mütevelli Üyesi Sn. ”UÇAR”, Bolu Sevdalılarından Tekstilci Yazar Sn. “BANDAKCIOĞLU”... Onlar da çok kıymetli fikirleriyle yine gündemimizde olacaklardan değil mi kıymetli dostlar? Bizleri de okumaya devam ediniz. Buradayız. “HER ŞEY BOLU İÇİN“...

  Saygılarımızla.

  Selam ve “MUHABBETLE”...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları