Yazarlar

"CHP"li "MENGEN BELEDİYESİ"nde Yapılanlar Yapılacakların Teminatı mı?

Mustafa Cop

"CHP"li "MENGEN BELEDİYESİ"nde Yapılanlar Yapılacakların Teminatı mı?

  “09 ŞUBAT 2019” Cumartesi günü “YİNE YENİDEN TURHAN BULUT” sloganıyla “CHP” ve “İyi Parti”nin “MİLLET İTTİFAKI” üyeleri Bolu’dan da geniş bir katılımla öğlen saat 12’de “MENGEN” Atatürk Caddesi’ndeki seçim ofisinin açılışındaydılar. ”ORADAYDIK”

  “CUMARTESİ” Mengen’in pazarı... Buz gibi bir hava... Çoğunluk çay ocaklarında, kahvehanelerde soba başında... Herkes alışverişinde... Siyasete açılışa büyük ilgi yok. Müzik çalıyor caddede. Partilerin bayrakları asılmış.

  Biz de bu soğuk havada soba başından hatipleri dinlerken vatandaşa da soruyoruz siyasi havayı. ”Ak Parti”den ”BAKKAL ALİ”nin “ZEKİ” yi… ”MHP”den eski Belediye Başkanlarından “ALİ” yi de... El cevap;  “TURHAN BAŞKAN” alır diyorlar. Burada zemin kaygandır demeyi de ihmal etmiyorlar ve son geceyi bekliyorlar gibi. Hayırlısı...

  “AÇILIŞ” ın Ankara’dan misafirleri de var. Boluluların yakından tanıdığı “GÖKHAN GÜNAYDIN” ve “ÖZER ÖZCAN“ Beyler de birer veciz konuşma yapıyorlar. Alkışlanıyorlar.

  Esas konuşmacı Bolu’dan... ”CHP BOLU BELEDİYE BAŞKAN ADAYI”/Milletvekili/Av. ”TANJU ÖZCAN”... Öğretmen anne ve babasının görevi dolayısıyla “13 Aralık 1973” Mengen “TURNA KÖYÜ” doğumlu... ”BOLULU”... ”ÇYD” ... “ADD” ... “BGC” i ve ”BOLUSPOR” umuzun Eski Yönetim Kurulu Üyelerinden... ”MENGEN ATATÜRK İLKOKULU” Mezunlarından... Yarı Mengenli sayıyorlar onu, kıraathanelerde okul arkadaşları da var. Anılar anılar... Seviyorlar onu.

  “TANJU BEY” de yaptığı veciz konuşmada hemşerilerine şöyle seslendi, “BİZ YALAN SÖYLEMEYİ BİLMEYEN, DÜRÜST İNSANLARIZ. Verilen sözün ne kadar önemli olduğunu bilen insanlarız. BİZ KUL HAKKI YEMEYİZ, BİZ VİCDAN SAHİBİ İNSANLARIZ. O anlamda ben Turhan Bey’e şu 5 yıllık çalışmaları için teşekkür ediyorum. İnşallah önümüzdeki hafta Cuma günü saat 18.30’da Bolu Kapalı Spor Salonu’nda projelerimizi açıklayacağız. BU PROJELERİ açıklamakla kalmayacağız önümüzdeki 5YIL TEK TEK HAYATA GEÇİRECEĞİZ.” de dedi. Evet, efendim “Ak Parti” nin “BOLU’NUN FATİHİ” Adayında olduğu gibi biz medya mensupları da yine “STADYUM” yanındaki ”17 TEMMUZ” salonundan notlar alıp yazacağız. Bizleri izlemeye devam edin dostlar.

  Şimdi de gelelim “MENGEN BELEDİYESİ” nin “2019” tarihli ”5 YILDA neler yaptık?” isimli resimli güzel baskılı, açılışta edindiğimiz “KİTAP” a. İnceliyoruz. Son sayfalardaki “VAAT” ilgileri çekiyor. “DOĞALGAZ AKSA’MAYACAK”... ” 2019- 2020 Yıllarında Mengen’imizi Doğalgaz İle Buluşturacağız” yazıyor. Muvaffakiyetler... Hadi bakalım kolay gelsin.

  Demek ki 2023 genel seçimlerinde Aşçılar Diyarı “MENGEN” de siyasileri soba başında değil de doğalgaz eşliğinde izleyebileceğiz dostlar. Değil mi?

  SELAM ve muhabbetle...

  ”DÜNYA KİTAP DEĞİŞİM VE BAĞIŞ GÜNÜ”NÜZ DE KUTLU OLSUN.

  SAYGILARIMIZLA…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları