Yazarlar

"OZAN ARİF"i Uğurlamaktan "SAMSUN'DAN" Geliyoruz Dostlar...

Mustafa Cop

"OZAN ARİF"i Uğurlamaktan "SAMSUN'DAN" Geliyoruz Dostlar...

  Halk ozanı ve Bestekâr ”ARİF ŞİRİN“i son yolculuğuna uğurlamak üzere “16 Şubat 2019” Cumartesi sabahı saat 10.00’da Samsun ”ATAKUM” İncesu Yalı Mahallesi 6003. Sokak’taki taziye evindeydik.

  Uzun süredir amansız hastalıktan tedavi gördüğü “OMÜ” Tıp Fakültesi hastanesinde hayatını “70” yaşında kaybeden “OZAN” ımız sanat ve siyaset dünyasından önemli isimlerinin de katılmasıyla “Samsun Büyük Camii”nde öğle namazını müteakip on binlerce mahşeri bir kalabalıkta kılınan cenaze namazının ardından Samsun Kıranköy Mezarlığı’na uğurlandı.

  “OZAN ARİF KİMDİR?“...

  ”Giresun’un Alucra İlçesi’ne bağlı Yükselen Köyü’nde 10 Haziran 1949’da doğdu. Babasının memuriyeti dolayısıyla, ilk ve ortaokulu Samsun’da bitirdi. 1970’de başladığı öğretmenlik mesleğinde Samsun‘un Devgeriş Köyü’nde beş yıl öğretmenlik, dört yıl ise okul müdürlüğü görevi olmak üzere dokuz yıl hizmet verdi. 24 Eylül 1980 ve 5 Kasım 1991 tarihleri arasında Almanya’da yaşadı. Özellikle milliyetçi kesimin son derece beğendiği, tutkuyla dinlediği gür sesli ozandı. Türkülerinde Türk milliyetçiliği vurgusunu açıkça belirten ülkücü bir ozandı.“

  “GÜLEMEDİM ŞÖYLE BİR GÜN,/ SENELERİM GEÇTİ SÜRGÜN/ GÖNÜL SEVDİĞİNE DARGIN,/AHA GELDİM, GİDİYORUM” da diyen “ Türk Dünyası’nın güçlü sesi, çağımızın Dede Korkut’u Büyük Türk Milliyetçisi ve Başbuğ Türkeş’in manevi evladı “OZAN ARİF” in, Türkiye’nin konuştuğu cenaze namazını Samsun “OMÜ” İlahiyat Fakültesi’nden Trabzonlu “Öğretim Üyesi”, kitaplarından ve ”TV”lerdeki güzel konuşmalarından da tanıdığımız, insanları Allah yoluna, yani Kuran’a çağıranlardan “Prof. Dr. Mehmet OKUYAN” Hoca kıldırdı. Valisinden, belediye başkanına, emeklisinden, gencine “SAMSUN SAATHANE MEYDANI” ve çevresini dolduran binlerce seveniyle, dostlarla birlikte “ORADAYDIK” ...

  Sanatçı duyarlılığıyla, Arifane bir şekilde, “Neymiş efendim neymiş… Hızla gelişmiş hızla… Gelişmenin ölçüsü ne? Çikita muzla… E o zaman Uganda’da gelişme bizden fazla...” gibi ince eleştirilerle de bilinen “OZAN ARİF”e bizler de Allah’tan rahmet, milletimize ve yakınlarına da başsağlığı dileklerimizi de iletiyoruz.

  “MEKÂNI CENNET OLSUN”...

  “Ölümse ölüm Hak’tan,/ Hoşlanmam korkaklıktan,/ Ben sadece puştluktan/ Yılarak yaşamışım...” da diyen “Arif Şirin” Öğretmen, “UĞURLAR OLA OZAN, UĞURLAR OLA”..

  Muhabbetle...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları