Yazarlar

"CHP"li "KIBRISCIK BELEDİYESİ"nde "Martın sonu bahar" mı?

Mustafa Cop

"CHP"li "KIBRISCIK BELEDİYESİ"nde "Martın sonu bahar" mı?

  “HERŞEY KIBRISCIK İÇİN“ ve “SENİ SEVİYORUM KIBRISCIK”  sloganları ile yola çıkan ”MİLLET İTTİFAKI” nın yeni dönemde “KIBRISCIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI” olan ”CHP” li E. Öğretmen “Emin TEKEMEN“in “Kıbrıscık Pazarı”nın da olduğu bu Perşembe (21.02.2019) sabahı saat 11.00‘da “KADİR USTA 100. YIL PARKI” nda Kıbrıscık’la ilgili proje tanıtım toplantısında medya mensubu dostlarla birlikteydik. “ORADAYDIK “...

  “KÖROĞLU’NUN SESİ KIBRISCIK ” lıların “31 MART 2019”  daki bugün itibariyle “4” değerli “BELEDİYE BAŞKAN ADAYI”( MHP‘den Ersin ERCAN, Ak Parti’den Osman CABGU, Bağımsız Kemal AKTAŞ ve bugün kendini projeleriyle de haziruna tanıtan  “Emin TEKEMEN” Beyler ) var.

  Bilindiği gibi ”Bolu Tarihi”nde önemli bir yeri olan ender şahsiyetlerden, bugün Bolu-Merkez’de “HÜKUMET KONAĞI” ve “ASKERLİK ŞUBESİ” arasındaki cadde de ismi bulunan, Mustafa Kemal ”ATATÜRK” ümüzün albaylarından “Kıbrıscık Bölücekkaya” lı cennetmekân “ALİ RIZA TEKEMEN” Bey de “MİLLET İTTİFAKI” nın adayının büyük dedesidir.

  Bakın Torun Sn. “TEKEMEN”; bu mahalli seçimde Kıbrıscıklı hemşerilerine neler vaat ediyor? Bir kısmını da seçim broşüründen  “PAYLAŞIYORUZ”... Okuyoruz hep birlikte.

  “Kıbrıscık Köroğlu Kültür ve Sanat Merkezi“ KURULACAK. ”DAĞ EVLERİ” nin bulunduğu alan DÜZENLENECEK, ev sayısı ARTTIRILACAK, burada “KIBRISCIK MUTFAĞI” oluşturulacak. ”KIBRISCIK KÜLTÜR VE SANAT FESTİVALİ”, Köroğlu ve yerel kültürlerle zenginleştirilerek kutlanacak“ mış.

  Bir kültür insanı olan “EMİN TEKEMEN“ Bey’in bugünkü proje tanıtım toplantısındaki değerli hazirunun içinde çok kıymetli “CHP” li hatipler de vardı. “İZZET ÇETİN“ ve “UMUT ORAN“ Beyler de bizlerleydi.

  24. Dönem ”CHP İSTANBUL MİLLETVEKİLİ”, Bolu TSO’nun 2005-2009 Dönemi Meclis Başkanı, E. Genel Başkan Yardımcısı, ”SOSYALİST ENTERNASYONAL” in Eski Başkan Yardımcısı “UMUT BEY”; “1 Şubat 2019- 30 Nisan 2019”arası işe alınan personelin primi, vergisi ve maaşında devlet desteğini getiren  “SOSYAL HİZMETLER KANUNU İLE BAZI KANUNLARDA DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN TEKLİFİ”nin “TBMM” de kabul edilmesi üzerine yaptığı bu Kıbrıscık konuşmasında da “BU TAM BİR SEÇİM RÜŞVETİ; BU TAM BİR AHLAKSIZ TEKLİFTİR“ de dedi.

  Anlaşılan bu seçim genel bir seçim havasında gitmeye devam edecek dostlar. Değil mi?

  Ha unutmadan yazalım “KIBISCIK” ın unlu mamullerinden yüzde yüz doğal ve katkısız “KÜRÜL” ü ve “PİRİNCİ” ni de satın alıp Bolumuza dönerken... Derler ya Sezar’ın hakkını da Sezar’a vermek lazım mı?

  Bu “TANITIM “ programının kürsüdeki yıldızı yine çok güzel şiirler okuyan, Emekli  “ALAATTİN KARADOĞAN” Bey’di.

  Bu yeni dönemde “KIBRISCIK” tan  “Bolu İl Genel MECLİSİ”ne “BİRİNCİ” sıradan “CHP” adayı olarak gösterilen “KARADOĞAN” ın renkli kişiliği, önergeleri, konuşmaları da bu dönem medyamızda da çokça yer alacak gibi değil mi değerli dostlar? Siyasiler?

  SAYGILARIMIZLA…

  Selam ve MUHABBETLE... Muvaffakiyetle...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları