Yazarlar

"BOLU'NUN FATİHİ" ve Ekibi ile "FUAR" daydık...

Mustafa Cop

"BOLU'NUN FATİHİ" ve Ekibi ile "FUAR" daydık...

  08 Mart 2019 Cuma günü “KARAÇAYIR”daki 3 bin kişilik kapalı spor salonunun üst katındaki küçük bir alanda “PROTOKOL” tarafından resmi açılış yapılan;

  “MTTB”nin ”4. GELENEKSEL KİTAP FUARI”nı 14 Mart 2019 Perşembe öğlen saatlerinde Ak Parti BOLU İL BAŞKANI ”Nurettin DOĞANAY”, ”CUMHUR İTTİFAKI” nın ”MHP”den Belediye Meclisi’ne ”Kontenjan” Adayı ”İBRAHİM DOĞAN” ve Bolu Belediye Başkan Adayı, E. Bakan Yardımcılarımızdan ”FATİH METİN” Bey ve ekibi ile birlikte gezdik.

  Konu önemli... Niçin mi?

  BOLU bir üniversite şehri olma iddiasında... Otuz bini aşkın öğrencisi olan “BAİBÜ” lülere özel hazırlattığı seçim broşürüyle “Şehrimize Renk Katmaya Hazır mısınız?” diye seslenen “BOLU’NUN FATİHİ”; “Şehrimizi bir kongre ve fuar merkezine dönüştüreceğiz. Ulusal ve uluslararası birçok kongre ve fuarı ilimizde gerçekleştireceğiz. Öğrencilerimiz burada görev alarak hem harçlıklarını çıkarabilecek hem de bireysel gelişimlerine katkı sağlamış olacaklardır“ demektedir.

  Evet dostlar... ”EĞİTİM; KÜLTÜR VE SOSYAL HAYAT” ın içinde “FUARCILIK” da çok önemli... Bir profesyonel “İŞ”... Hele kitapçılık... Bir sektör... Yıllardır “TÜYAP” ve “CNR” fuarlarını bilirsiniz. Bu BOLU’DAKİNE fuar ismini vermek bir hata değil mi? Etkinlik… “SERGİ” ... Sizce?

  Gelelim bu “ORGANİZASYON” sonrası “FATİH METİN BASIN GRUBU” ndan medyamıza servis edilen “HABER” e... Hep birlikte okuyoruz. Kamuoyuyla da bu vesileyle bir kısmını da paylaşıyoruz. ”BUGÜN BİR KİTAP FUARINDAYIZ. Milli Türk Talebe Birliği’ndeki gençlerimizi tebrik ediyorum. Onların gayretleri ve özverileri ile olan çok güzel bir fuar… Türkiye’nin dört bir yanından gelen yayın evleri, her görüşe hitap eden bir kitap çeşitliliği var burada. İlgi de var. İNŞAALAH BU İLGİYİ HİZMETE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ“ demişler.

  Evet efendim... Biz de bu vesileyle bu organizasyondan, gerçek bir yayınevinden, ”SİYER YAYINLARI”ndan satın aldığımız 1 kitabı tanıyalım mı? ”ASR-I SAADETTE TİCARET VE TÜCCAR SAHABİLER”... ”Muhammed Emin Yıldırım” Hoca’nın yazdığı bu kitapta, “Asr-ı Saadet örnekliğinde, MÜSLÜMAN BİR TÜCCARDA OLMASI GEREKEN AHLAKİ ESASLARI VE İLKELERİ” okuyoruz. “OKU”...

  Selam ve “MUHABBETLE“...

  Muvaffakiyetle... Saygılarımızla...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları