Yazarlar

"Bolu" Ekonomisinde "Dijital" Yolcularla...

Mustafa Cop

"Bolu" Ekonomisinde "Dijital" Yolcularla...

  “BOLU DİJİTAL DÖNÜŞÜM”de mi?

  “BOLU TSO”da 05 Nisan 2019 Cuma günü dostlarla birlikte yine bir eğitimdeydik. ”ORADAYDIK” ... İzledik. Bolulu genç girişimcileri de aktif ve heyecanlı gördük. Konu ile ilgilileri hemen hemen oradaydı. Görüştük.

  “Dijital Dönüşüm, E-Ticaret ve E-İhracat Eğitimleri“...

  “ORGANİZASYON”; www.dijitalyolculuk.com

  “EĞİTMENLER”; 1. ”ENGİN ÖZGEN” (3GEN Teknoloji/CEO)... 2. ”GÖRKEM ÖZDEMİR” (İdeasoft/Serbay Interactive)... 3. ”MEHMET ERDEMİ” (E-ticaret Merkezi/Direktör)... 4. ”YILMAZ ERES” (Eres Medya/CEO)... ”TOBB” adına “BOLUDALAR”... Hepsi de konularının uzmanları... Dijital dönüşüm & Pazarlamayı da  ”Ücretsiz” bir katılımla anlatmaya geldiler. Hoş geldiler, sefalar getirdiler. Bolu ticari hayatına bu organizasyonun “yeni” kadın ve genç girişimciler, markalar kazandırması da kaçınılmaz sonuç olacaktır. İzleyeceğiz. “EĞİTİM ŞART!”... ”Yazılım”... ”Tasarım”... ”SEO” vb...

  Neler neler anlattılar. Meraklılar, yöneticiler sizler de orada olmalıydınız. Dünyada ve Türkiye’de “ELEKTRONİK YOLCULUK” un geldiği son durum... Örneklerle... Markalarla... İşte bu dostlar...

  1 Ekim 2018 tarihinde başlayıp 31 Ekim 2019 tarihinde 81 ilde tamamlanacak bu eğitimler “TOBB” himayesinde ve sektör paydaşlarının destekleri ile planlanarak gerçekleştiriliyormuş. Dün Düzce’de... Bugün Bolu’da idiler.

  Güncel ve yaşanmış tecrübelerin paylaşıldığı bu eğitimlerin temel amacı; “KOBİ’lerimiz için dijital dünyada iş yapabilme ve e-ticaret ekosisteminin onlara sağlayacağı faydaların farkındalığını arttırmak”mış.

  “E-Ticaret Potansiyeli”ni “Tek işimiz e-ticaret” de diyen ”ideasoft”cular da eğitimde dağıttıkları broşürlerinde de şöyle ifade ediyorlar. Yeni başlayacaklar için de paylaşalım efendim. Okuyoruz.

  “76 Milyon Nüfus 50 Milyar E-Ticaret Hacmi”... ”41 Milyon İnternet Kullanıcısı”... ”12.500 E-Ticaret Sitesi “... ”Sosyal Medya Kullanımında Avrupa’da 2.”... ”Bir Çok Firma Sadece E-Ticaret Yaparak Holdinglerin Önüne Geçti”... ”İnşaat Sektöründen Sonra En Hızlı Büyüyen Sektör E-Ticaret” diyorlar. Bu yolda tüm Bolulu girişimci hemşerilerimize de bol kazançlı hoş “yolculuklar” da diliyor. Eğitimcilerimizi de yeni organizasyonlarla Yılın Gastronomi Şehri Tabiatın Kalbi Cennet Bolumuza da yine bekleriz efendim.

  Muvaffakiyetle... Selam ve “MUHABBETLE”...

  Saygılarımızla…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları