Yazarlar

"T.C. BOLU BELEDİYESİ" YENİ MECLİSİNDEN

Mustafa Cop

"T.C. BOLU BELEDİYESİ" YENİ MECLİSİNDEN

  “12 NİSAN 2019” Cuma, Belediye Meclis Toplantısı 2. birleşimini çok sayıda medya mensubu dost ile birlikte izledik. “ORADAYDIK”...

  Açılış ve yoklama ile başlayan toplantıda ilk olarak; yurt dışında bulunan “HASAN CUMHUR BANDAKCIOĞLU” nun izin talebi kabul edildi. Daha sonra belediyemizin üyesi bulunduğu Belediyeler Birliklerine üye seçimleri açık oyla yapıldı. Bu seçimlerde uzlaşmacı tavır gözlemlendi. ”Ak Parti” den “SEMİH DİMİCİOĞLU” Tarihi Kentler Birliğine Asil üye; ”CHP”den “CİHAN TUTAL” yedek üye seçildi. ”TÜRK DÜNYASI BELEDİYELER BİRLİĞİ” ne de “CHP” li ”TAHSİN MERT KARAGÖZ” Asil, “MHP”li ”NECDET ÇAKIR” da yedek üye olarak seçildi. ”MARMARA BELEDİYELER BİRLİĞİ” ne de “CHP”li “ONUR KOYUNOĞLU” Asil, ”Ak Parti”li ”UĞUR AKBAY” yedek... ”JEOTERMAL KAYNAKLI BELEDİYELER BİRLİĞİ”ne 2 Asil Üye ”CHP” den ”ASUMAN ŞENTÜRK TEKİN”, ”Ak Parti” den ”BÜLENT OTURAK”, 1 yedek üye olarak da ”CHP” li ”CEVAT ÇATLADI” oy birliği ile seçildi. İlimizi belediyemizi bu birlikte temsil edecek seçilmiş hemşerilerimize de muvaffakiyetler diliyoruz.

  Gelelim gündemdeki önemli bir gündem maddesine; ”Belediyemizin 2018 Yılı Faaliyet Raporunun Görüşülmesi” ne... 5393/56. madde gereğince Meclis Başkan Vekili (AHMET YILMAZ) Başkanlığında görüşüldü. (OYLANDI) “CHP” Grubunun “Çekimser” kaldığı konu oy çokluğu ile geçmiş oldu.

  “İMAR KOMİSYONU” Başkanı “CHP” li Mimar “FERİDUN YILMAZ” ın kürsüden ayrıntılı olarak sunduğu raporun ilgili maddeleri komisyondan geldiği gibi meclisten de oybirliği ile geçti. Yalnız 1 madde komisyona iade edildi. ”SEDAŞ” teklifi... Gelecek günlerde Bolu medyasında da haber olabilecek tartışılabilecek bir konu gibi gözüküyor. Ha unutmadan yazalım. ”Ak Parti” li tecrübeli “BURAK BALABAN” ın teklifiyle de bu maddeler tek tek oylandı bugün. Geçen dönem genel olarak toplu olarak oylanıyordu değil mi? Dün dündür bugün bugün mü?

  Ve geldik “DİLEK VE TEMENNİLER” bölümüne... 2’si “CHP” den “1” i “Ak Parti”den 3 seçilmiş üye kürsüden konuştu. 3’ü de dikkat çekti. ”BAŞKAN” Tanju Bey; her 3 konuşmacının dilek, öneri ve temennilerine de cevaplar verirken, ilgili müdürlerden de bilgiler alıp talimatlar verdi. Ayrıntılar tüm “MEDYAMIZ” da... Az sonraaa... Haberlerde... Bizler meclisleri izlemeye okumaya her dönem olduğu gibi itinayla izlemeye kamuoyunu aydınlatmaya da devam edeceğiz. Teşekkürler.

  Alın size sıcağı sıcağına “BOLU BELEDİYESİ” sitesinden de 1 haber... ”Belediye Başkanı Özcan’dan ’T.C’ ibaresi talimatı“... ”OKUYUNUZ”...

  Saygılarımızla... Selam ve “MUHABBETLE”...

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları