Yazarlar

AKİMER "AKŞEMSEDDİN" İslami İlimler Araştırma ve Uygulama Merkezinden "PANEL"...

Mustafa Cop

AKİMER "AKŞEMSEDDİN" İslami İlimler Araştırma ve Uygulama Merkezinden "PANEL"...

  “AKADEMİK” kadrosunda çok kıymetli akademisyenleri de barındıran “BAİBÜ”nün 15 adet “ARAŞTIRMA VE UYULAMA MERKEZLERİ”nin en etkin olanlardan biri... İzliyoruz.

  Akademik Kadrosu; Doç. Dr. ”Şaban KARASAKAL” (Müdür)... Dr. Öğr. Üyesi ”Mehmet TABAKOĞLU” Müdür Yrd.)... Doç. Dr. Üyesi ”Said Nuri AKGÜNDÜZ” (Müdür Yrd.)... Öğr. Gör. ”Osman YILDIZ” (Yön. Kur. Üyesi)... Dr. Öğr. Üyesi ”Ayhan ÖZ” (Yön. Kur. Üyesi).

  “Bilime Açılan Kapı: Prof. Dr. Fuat Sezgin” panel faaliyetini de düzenleyen Uygulama Merkezi Kadrosu bugün de Boluluların, Göynüklülerin, Yeniçağalıların, Çorumluların, İskiliplerin, misafirlerin ”BAİBÜ” akademisyenleri ve öğrencilerinin de karşısına sayın rektörün de hazır bulunduğu konferans salonlarında yeni bir faaliyetle  “27 Mayıs” 2019 P.tesi günü Saat: 14.00’da çıktılar. ”ORADAYDIK”...

  “AKŞEMSEDDİN PANELİ “... Konu: ”FETHİN 566. YILINDA AKŞEMSEDDİN PANELİ”...

  2 panelistin arasında benim ilgimi akademik bir sunum ve duruşuyla, kaynaklarıyla, kaynakçasıyla Çorumlu misafirimiz çekti. İnşallah tebliği yayınlanır da, ilgililer de faydalanırlar. Değil mi dostlar?

  “AKŞEMSEDDİN MEKÂNLARI ve İSKİLİP ‘EVLİK’ KÖYÜ’NDEKİ “AKŞEMSEDDİN TEKKESİ” Bildirisi... Konuşmacı: ”ALİ KILCI” (Araştırmacı / YAZAR) ...

  Sanat Tarihi Uzmanı, Arkeolog “Ali KILCI” Bey’in biyografisinden bazı cümleler... 1951’de İskilip/ÇORUM’da doğdu. VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDE ÇALIŞTI. Bir dönem Kültür ve Turizm Bakanlığı, Yenileme Alanı Kültür ve Tabiat varlıklarını koruma Bölge kurulu üyeliği ve Kurul Başkanlığı yaptı. 1987-88’de TRT’de yayınlan “YAŞAYAN GEÇMİŞ” belgesel programının da danışmanlığını yaptı. VGM’nin yayın çalışmalarına da katıldı. EMEKLİDİR.

  “CENNET BOLU”daki bugünkü akademik panel programında, etkinlikte “ALİ KILCI” Bey’i dinleyenler ve memleketi ile ilgili kültürel konulardaki isteklerini not edenler ve sahneden de bunu dile getiren misafirimiz de ilgimizi çekti dostlar. Bu isim de bir “ALİ BEY”... ”T.C. İSKİLİP BELEDİYE BAŞKANLIĞI” nın “MHP” den yeni seçilen “BAŞKANI”; Ziraat Yüksek Mühendisi, ”Ali SÜLÜK” Bey ve ekibi...

  “İSKİLİP” 1872’den beri belediye imiş. Bugün ilimiz siyasetinde de çok büyük yeri olan hemşerileriyle de buluştular. Notlar aldılar. Yine bekleriz başkan.

  Bugünkü panelde benim ilgimi “YUNUS EMRE” misali ülkenin her yerinden “AKŞEMSEDDİN” ismine, sülalesine de sahip çıkılarak bir inanç turizmi hareketinin buralarda da başlatılabilmesi çabalarıdır. Kavaklılar Akşemseddin’in babasının türbesini yaptırmışlar bile dostlar.

  “BOLU” açısından bakıldığında da bundan sonraki aşama “İSKİLİP”  ile “GÖYNÜK”ün kardeş belediye olması ve ortak kültürel çalışmaları “HİTİT ÜNİVERSİTESİ” ve ”BAİBÜ” ile birlikte akademik olarak yürütüp yayınlar yapabilmeleri midir dostlar?

  Gelelim bizim “YUNUS” a. Bu çalışmaların ardından da Bolulular da “YUNUS EMRE” çalışmalarına hız vermeli midir? Arz olunur.

  Bu vesileyle de RAMAZAN BAYRAMIMIZI da tebrik ediyoruz. Bayramlar bayram ola...

  MUVAFFAKİYETLE...

  Selam ve “MUHABBETLE“...

  Saygılarımızla…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları