Yazarlar

BOLU'YA KORU SAĞLIK GRUBU'NDAN ÖZEL "ÜNİVERSİTE" Mİ?

Mustafa Cop

BOLU'YA KORU SAĞLIK GRUBU'NDAN ÖZEL "ÜNİVERSİTE" Mİ?

  2013’te kurulan “Biz bir sağlık üniversitesiyiz” de diyen Ankara “YÜKSEK İHTİSAS ÜNİVERSİTESİ”ne bağlı olarak “BOLU” ya da bir özel üniversite “MYO” mu geliyor?

  “Prof. Dr. AYDAN BİRİ” Hanım ve “Prof. Dr. HASAN BİRİ” Beylerin kurucularından olduğu “KORU SAĞLIK GRUBU” olarak, “Yabancı hasta grubunun hızlı güvenilir ve konforlu hizmet almasına yönelik önemli fiziksel düzenlemeleri ve insan kaynağıyla planlanmış olup, hastaneler bünyesinde halen 41 farklı ülkeden yabancı hastaya hizmet vermektedir. Ayrıca bu noktada RUSÇA, ARAPÇA gibi ihtiyaç duyulan hâkim personelin yetişmesinde 2013 yılında açılan ‘KORU SAĞLIK KOLEJİ’ önemli rol üstlenmektedir” de denilmektedir dostlar.

  Evet efendim... Bu çok önemli grubun ilimizde de önemli bir turizm yatırımı bulunmaktadır. Yeşilköy, Otel Sokak, D100 karayolu üzeri No19, 14080 BOLU adresindeki 5 yıldızlı “BOLU KORU HOTELS SPA & CONVENTİON”...

  01 Haziran 2019 Cumartesi akşamı “BOLU GAZETECİLER CEMİYETİ” nin organizasyonuyla bu tesisin profesyonel yöneticilerinin misafirleri olduk. İftar sonrası düzenlenen basın toplantısı misali bir brifing ve otel gezisiyle tanıtımlarını da yaptılar.

  Memnun kaldık. Teşekkürler efendim.

  Bu toplantıda sorularımıza da açık yüreklikle cevaplar veren 3 otel yöneticisini de kutluyorum.

  Üniversite müjdeleri için de tüm gruba da kolaylıklar diliyoruz.

  EVET, BOLUMUZ BİR ÜNİVERSİTE ŞEHRİ OLMA YOLUNDA... OLMALIDIR DA.

  Sağlık turizmi ve eğitimi için bu yatırımda bakalım ilimize hangi bölümler kazandırılacak? Bekleyip göreceğiz dostlar.

  Ben bugün sizlere buradan bir müjde daha vereyim. Yılların “KORU MARKET” i yöresel ürünlerimizle tekrar aynı yerinde daha büyük performansla da açılmaya hazırlanıyor. Yöresel ürünler gerçek anlamda Bolumuz için çok önemli...

  Bakalım “KORU” cular ilimize daha ne yenilikler, ne ürünler de kazandıracaklar?

  Belki de ilimizde gelecekte ilk çok zengin “HİNT DÜĞÜNÜ” de burada ilimizi ziyaret eden acenteler aracılığıyla düzenlenip döviz de kazandırılacak mı?

  Bu tesiste yurt dışından, Amerika’dan düğünler de başlamış bile. Havuz kenarı da çok şahane...

  Selam ve “MUHABBETLE“ ... Bayramınız kutlu olsun.

  Saygılarımızla…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları