Yazarlar

"BASIN BAYRAMI" nda Mahalle Muhabbeti mi?

Mustafa Cop

"BASIN BAYRAMI" nda Mahalle Muhabbeti mi?

  Bir “FOTOĞRAF YARIŞMASI” daha sonuçlandı.

  Ve kazananlara da törenle ödülleri verildi. Bölgemizdeki fotoğrafçılarla, gazetecilerle, yazarlarla, medya mensupları dostlarla, başkanlarla birlikteydik.

  “DOĞU MARMARA” dan Kocaeli, Sakarya, Düzce ve Bolu’dan davetliler de bu vesileyle ortada bir yerde “SAPANCA” da buluştular. Tekrar kaynaştılar. Konuştular. Tarih: ”24 Temmuz 2019” Çarşamba... Sansürün Kaldırılışının 111. yılı... “Basın ne kadar özgür olursa, toplum da o kadar özgür olmuştur. BASININ ÖZGÜR OLMADIĞI BİR ÜLKEDE ÖZGÜRLÜKTEN BAHSEDİLEMEZ. Özgür basın toplumun aydınlanmasının garantisidir. GAZETECİLERİN TOPLUMU BİLGİLENDİRMEK İÇİN GÖSTERDİĞİ ÇABANIN YANI SIRA GÖREVLERİNİ EN DOĞRU ŞEKİLDE YAPABİLMELERİ İÇİN SANSÜRDEN UZAK ÇALIŞMALARI ÖNEMLİDİR. Diğer yandan gazetecilerin toplumu doğru şekilde bilgilendirmeleri her şeyden önce gelen bir durumdur.“... İşte Bu Dostlar...

  Evet, ”GAZETECİLER ve BASIN BAYRAMI“ nda “ORADAYDIK”...

  Kimler kimlerle mi? Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ”CEMAL KAPLAN”, Düzce Gazeteciler Cemiyeti Başkanı “EROL TAYHAN”, Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ”SEZAİ MATUR”, “BOFSAD” Başkanı “HAMZA CANBAŞ”, Özgür Kocaeli Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni “ADEM TURGUT”, TRT “KOCAELİ” den “HALİT YILMAZ”, Sakarya Yeni Haber Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü ”MUSTAFA KAYA”, Sakarya Yeni Gün Gazetesi Yazı İşleri Müdürü ”EKREM ÜRDÜÇ”, Bolu Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi ”FARUK ÇİDEM“ Beylerleydik. Birlikteydik. Teşekkürler.

  “SEPAŞ ENERJİ” Şirketi olarak, “sokağın, sokağa ait olanın, sokağı sokak yapan seslerin ve insanların enerjisinde birçok hikâyenin olduğu inancıyla bir yola çıkmışlar. Bu yıl bu organizasyonun, halkla ilişkiler faaliyetinin de ikinci yılı... Geçen yıl da aynı dostlarla oradaydık. Kutluyoruz. Teşekkürler.

  Evet dostlar... Danışmanlar... Yöneticiler... Siyasiler… Sanatçılar… Edebiyatçılar... Fotoğrafçılar… Basıncılar... Sokaklar, mahalleler çok önemli... Bilmeliyiz. Bildirmeliyiz. Öğrenmeliyiz. Enerjisini de yansıtabilmeliyiz memleket sevdamızla değil mi? Lütfen dikkat...

  ”ÇIKINLAR” dan ”PAŞAKÖY” e... ”PEYAMİ SAFA” Sokağı’ndan “DEMOKRASİ MEYDANI” na...

  Evet; yerelin, mahallenin “SOKAĞIN ENERJİSİNDE” , ”...AĞAÇLARIN CÖMERT GÖLGELERİ ALTINDA“ muhabbete dalanlarında sohbeti saklıdır.

  Öğrenen ve Öğreten Kurumsal Organizasyonlarda da “EĞİTİM ŞART!” tır. Değil mi?

  Selam ve “MUHABBETLE“...

  Muvaffakiyetle... SAYGILARIMIZLA…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları