Yazarlar

BOLU'da "Gastronomi" ve "TURİZM VE TANITMA" Çalışmaları

Mustafa Cop

BOLU'da "Gastronomi" ve "TURİZM VE TANITMA" Çalışmaları

  Bolu Belediyesi’nde yeni dönemde kurulan turizm ve tanıtma “komisyon” üyelerini de tanıtmadan önce konuya genel olarak da bir değinmek istiyoruz dostlar. Okurlar...

  İLİMİZDE “TURİZM” turizm deniyor yıllardır sizce güzel tanıtılıyor muyuz?

  Peki, eski ilçemiz, KOMŞU İLİMİZ “Düzce“ de durum ne? “OKUYORUZ”...

  Düzceliler illerindeki turizmi harekete geçirecek bir girişimde de bulunmuşlar...”... Başkan Özlü, ’BİZ BİR ŞİRKET KURDUK. Düzce BELTUR diye. BELTUR Düzce Belediyesi şirketidir.

  BELTUR ile 3 hedefimiz var. BELEDİYENİN SAHİP OLDUĞU SOSYAL TESİSLERİ İŞLETECEK. HALKIMIZA UCUZ YEME İÇME İMKÂNI SAĞLAMAK. YAKLAŞIK MALİYETİNE OLACAK, bedava olmayacak.

  İnsanlara Konuralp’taki tarihi yerleri gezdireceğiz. Düzce’nin mutfağını onlara sunacağız. Buna Düzce BELTUR öncülük yapacak. Dolayısıyla Düzce’de turizmi tekleyeceğiz. Akçakoca’daki turizm de dâhil” diye konuşmuş dostlar.

  Bu minvalden hareketle “BOLU” dan da güncel örnekler verelim mi? ”Okuyoruz”...

  “TANJU ÖZCAN, BU YIL MENGEN FESTİVALİ ACEMİLİĞİMİZE GELDİ”... ”...Bizim içimizde bir sızı maalesef gastronomi konusunda hak ettiğimiz noktaya gelemedik. Türkiye’nin en iyi aşçıları bizden çıkıyor. Mengen’den çıkıyor. Bolu’dan çıkıyor ama gastronomi konusunda hak ettiğimiz noktanın çok gerisindeyiz.“...

  “BİZ AŞÇILIK FESTİVALİNİN MENGEN’DE YAPILMASINI HER ZAMAN DESTEKLEYECEĞİZ. Ama Bolu ve Bolu’nun diğer ilçeleri de gastronomi konusunda atması gereken adımları atacak. BİZ ÖNÜMÜZDEKİ YILDAN İTİBAREN TİCARET ODAMIZLA BİRLİKTE ve Mengen Belediyesi ile MÜŞTEREK olarak BOLU’DA BİZ GASTRONOMİ MERKEZİ HAZIRLAMAK İSTİYORUZ. Aşçılar derneklerimizin de bu konuda istekleri vardı. BİZLERLE BİRLİKTE BU ÇALIŞMALARA ÖNCÜLÜK EDECEKLER“ diyor. İşte bu mu? Aklın yolu bir mi?

  Tam bu noktada da yeni dönemde de kendilerinden büyük işler beklenen VE 27.05.2019’da yürürlüğe giren “YÖNERGE” leri ile birlikte çalışmaya başlayan bu “TURİZM VE TANITMA” Komisyonumuzu da tanıyalım. Tanıtalım mı dostlar?

  Komisyon Başkanı: ”CHP” nin 1 numaralı Belediye Meclis Üyesi “H.CUMHUR BANDAKÇIOĞLU”... Üyeler: “SUAT ORHAN”... ”AHMET FİDAN”... ”HÜSEYİN TÜRKMEN”... ”HAKAN ÖZSOY”...

  “Turizm ve Tanıtma ile ilgili her türlü ŞİKÂYET, öneri ve TEBRİKLERİNİZİ, 444 26 58 çağrı merkezine, 444 26 58 WhatsApp Destek hattımıza veya E- Belediye İstek-ŞİKÂYET Formumuzda ‘TURİZM VETANITMA İL İLGİLİ KONULAR’ konu başlığını işaretleyerek bize iletebilirsiniz. Formu doldurduktan sonra cep telefonunuza gelen takip numarası ile müracaatınızı takip edebilirsiniz“ de diyorlar.

  “GASTRONOMİ” ve “TURİZM” Kenti Yolunda da Kolaylıklar Dostlar...

  Selam ve “MUHABBETLE“

  Saygılarımızla…

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları