Yazarlar

"AKÇURAOĞLU YUSUF"LARDAN BUGÜNE "KIZILAY"IMIZ…

Mustafa Cop

"AKÇURAOĞLU YUSUF"LARDAN BUGÜNE "KIZILAY"IMIZ…

  “12 HAZİRAN 2018”… “Türk Kızılayı’nın 150. KURULUŞ YILDÖNÜMÜ”… Kutlu Olsun dostlar.

  Kuruluş tarihleri olan “1868 “den beri “Kızılay”ımız sosyal refahın gelişmesi için gönüllüleriyle birlikte şubelerinde de faaliyetlerde bulunmaktadır.

  Bu faaliyetlerden biri de bu yıl Bolu Atatürk Orman Parkı’nda bu ramazan ayı boyunca coşkuyla sürdürülen “İFTAR YEMEĞİ” etkinlikleridir.

  Her akşam kaliteli 4 çeşit yemeğin candan bir şekilde sunulduğu yol kenarındaki sofralarda;

  Mültecilerden, yoldan geçenlere, gençlere, ihtiyarlara her kesimden insana aynı sofrada sponsorlar vasıtasıyla da iftar açtırmanın manevi hazzı yaşatılmaktadır.

  Ramazan ayı boyunca toplam altı bin kişiye iftar açtırmayı hedefleyen bu çadır ilgi çekmeye ve konuşulmaya da devam etmektedir.

  Bizler de bu önemli büyük organizasyonlar da emeği geçen tüm gönüllüleri ve çalışanları, tüm merhamet güneşi Kızılaycıları, kamu yararına çalışanları da tebrik ediyoruz.

  “TÜRK KIZILAYI”nın bugünkü Genel Başkanı “DR.KEREM KINIK” Bey de “150.KURULUŞ YILDÖNÜMÜ” vesilesiyle “İSTANBUL” Bomonti’deki “HİLTON” da verilen iftar yemeğinde yaptıkları veciz konuşmalarında da “KIZILAY 150 yıldır merhamet çınarı”… Dünyanın neresinde bir insan ıstırabı varsa dindirmek için koşturuyor da” demiş. Okuyoruz.

  Aynı organizasyonda bir konuşmayı da Kızılay Genel Müdürü “Dr. İbrahim ALTAN” Bey yaparak, özellikle de “HALK SAĞLIĞI” ve “PSİKO-SOSYAL DESTEK” alanında da çalışmalar yapmak istediklerini de sözlerine eklemiş.

  Evet efendim… Sayın GENEL BAŞKAN ve Genel Müdürlerini de en kısa zamanda İstanbul’dan Ankara’ya geçerlerken Atatürk Orman Parkı’nda da medya mensuplarıyla ve ihtiyaç sahipleriyle birlikte de dinleyip sıkıntıları da kamuoyuyla paylaşmak isteriz değil mi dostlar?

  MUVAFFAKİYETLER… NİCE 150. YILLARA DA…

  Saygılarımızla.

  Selam ve “MUHABBETLE“ …

  Yorum yazın

  İsim (Gerekli)
  Yorumunuz (Gerekli)

  Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.

   

  Yazarın diğer yazıları